registrovaná značka umělých trávníků JUTA

O nás

Náhled do historie JUTY a proč jsme se rozhodli vyrábět umělé trávníky?

Ze všech JUTA závodů je JUTA 15 nejmladší. Historie celého podniku sahá až do poloviny devatenáctého století, kdy sdružené továrny v soukromém vlastnictví vyráběly příze, tkaniny, pytle, vázací motouzy a lana z přírodních materiálů, převážně z juty a lnu. Po první světové válce bylo ustanoveno nové ústředí pro řízení jutařské výroby „JUTA, spol. s r.o., Praha". Po znárodnění továren v roce 1948 vznikl státní podnik se sídlem v Praze a o rok později se podnikové ředitelství přesunulo do Dvora Králové nad Labem, kde sídlí dodnes. Ve druhé polovině minulého století nastal postupný přechod od přírodních vláken k syntetickým materiálům. V Jutě byly instalovány první extrudery pro polypropylenové pásky, sortiment byl rozšířen o netkané textilie, agrotextilie a geotextilie. Od roku 1992 je JUTA akciovou společností. V portfoliu výrobků přibyly podstřešní folie, geomembrány, obalové sítě a další výrobky (více o JUTA a.s. najdete na www.juta.cz). K nápadu postavit další JUTA závod a začít s výrobou umělých trávníků přispělo hned několik impulzů: vzrůstající poptávka po celoročně využitelném sportovním povrchu pro fotbal i další sporty, ekologický přístup k narůstající spotřebě vody při zavlažování zahradních ploch a také bohatá zkušenost JUTY s výrobou tkaných textilií.

 

Proč zvolit JUTAgrass a nechat Vaši zakázku zpracovat u nás?

JUTA nabízí unikátní koncept výroby umělých trávníků - tzv. „vše pod jednou střechou". Výroba vláken, jejich úpravu, samotné šití trávníků a finální povrstvení probíhá na jednom místě ve Dvoře Králové nad Labem. Všechny procesy pod jednou střechou umožňují individuální přístup k zakázkám - operativní výrobu vláken podle jednotlivých zakázek, výrobu fotbalových trávníků včetně všitých lajn, délku rolí na míru podle přání zákazníka, návin rolí na různě široké dutinky pro optimalizaci dopravy a další.

 

Kolik nás pro Vás je?

V současné době máme 60 zaměstnanců v nepřetržitém provozu ve výrobě, které podporuje dalších 20 kolegů z obchodního týmu, z oddělení vývoje a kontroly jakosti.

 

Kde působíme a kam dodáváme JUTAgrass?

Přímo v Jutě 15 máme několik kmenových obchodníků, které doplňují kolegové ze zahraničních zastoupení. Kromě České republiky a nejbližších sousedů – Slovenska, Německa, Polska a Maďarska pokrýváme Francii, Itálii, Španělsko, Velkou Británii, Benelux, Skandinávii, Balkán, Rusko, Ukrajinu a další bývalé sovětské státy, severní Afriku, arabský poloostrov, USA a Kanadu. Vyrobili a dodali jsme trávníky i do vzdálených destinací jako Panama, Hong Kong nebo Súdán.

 

Velikost zakázek - od tenisových kurtů po velké projekty několika fotbalových hřišť

Na zakázku vyrábíme a dodáváme sportovní a okrasné trávníky podle potřeb odběratelů v rozsahu několika rolí až po dodávky několika kamionů, případně kontejnerů. Podle aktuálního vytížení našeho skladu Vám nabídneme možnost krátkodobého uskladnění Vašich zakázek a koordinaci expedice tak, abyste vše obdrželi najednou. Pokud Vám více vyhovuje postupné dodání jednotlivých projektů (např. agility hal nebo fotbalových hřišť), budeme výrobu i expedici plánovat s ohledem na Vaše potřeby a harmonogram instalace.

 

Menší zakázky a výprodej trávníků

Celoročně u nás probíhá výprodej menších kusů trávníků za velmi příznivé ceny, kde můžete najít ten nejvhodnější trávník zejména pro menší terasy, balkóny atd. Nabídka rolí ve výprodeji se obměňuje podle aktuální dostupnosti jednotlivých typů. Pro více informací ohledně výprodeje kontaktujte prosím naše expediční oddělení (tel. 499 314 571).

Pro větší pohodlí zákazníků a pro uspokojení poptávek menšího množství trávníku připravujeme e-shop s dopravou v rámci celé České republiky.

 

Jak probíhá zpracování Vašich zakázek?

Detaily Vaší zakázky budete ladit s obchodním zástupcem - vybere pro Vás nejvhodnější typ trávníku podle plánovaného využití a výše investice (ať už se jedná o fotbal, tenis, multisport, dětská hřiště nebo okrasný trávník na terasu, na balkón, případně k bazénu). Dále si s jednou z našich milých asistentek písemně potvrdíte domluvenou objednávku, detaily ohledně data výroby, platby, expedice a dodání zboží. Kromě češtiny se u nás domluvíte plynně anglicky, německy, francouzsky, rusky, polsky a slovensky.

 

Expedice a doprava zboží

V rámci našeho poprodejního servisu jsme připraveni zajistit dopravu našeho zboží z výrobního závodu až na místo instalace, včetně celních operací a potřebných dokumentů (např. Certifikát o původu, EUR 1). Přitom jsme připraveni poskytnout kvalitní servis i v případech, kdy si dopravu organizuje samotný odběratel. Zakázka bude u nás krátkodobě bezplatně uskladněna a Vaše zboží naložíme do všech typů automobilů, návěsů a kontejnerů podle velikosti zakázky. Nakládky zajišťujeme každý pracovní den od 7.30 do 15.30, po předchozí domluvě i ve večerních hodinách, případně o víkendu.

 

Kontrola kvality

Dodržování stálé kvality výrobků JUTAgrass je pod dohledem naši interní laboratoře, kde probíhá okamžitá kontrola vláken a finálních výrobků i dlouhodobé testování trávníků. Typ testování a intenzita může být upravena na základě požadavků klienta, nebo podle parametrů aktuálně vyráběného produktu. Díky flexibilitě testování jsme schopni splnit požadavky certifikačních autorit sledujících kvalitu produktů pro špičkový sport i pro okrasné trávníky. Kvalitu naší produkce dokládají úspěšně absolvované audity nutné pro dodávky významným odběratelům - například hobby řetězce (Bauhaus), globální řetězec vybavení pro dům a byt IKEA a další. Naše výrobky splňují nejpřísnější požadavky na ekologii, sociální standardy zaměstnanců, standardy kvality ISO a další.

 

All inclusive příslušenství a poradenství

Nejenom v cestovní kanceláři se o Vás královsky postarají. V případě potřeby pro Váš projekt zajistíme veškerý doplňkový sortiment k umělému trávníku: příslušenství k instalaci - lepidla a pásky podle typu trávníku a plánovaného využití, podložky tlumící nárazy, písek a různé druhy zásypu pro sportovní projekty.

Kolegové z oddělení kvality Vám pomůžou zvolit vhodný podklad, příslušenství, doporučí zkušený instalační tým, provedou kontrolní měření parametrů hřiště a seznámí Vás s plánem údržby. Kvalitní podloží každého sportovního projektu (např. tenisového kurtu, fotbalového hřiště nebo agility haly), samotná pokládka trávníku a následná pravidelná údržba jsou důležité pro výslednou kvalitu celého díla a klíčové pro získání certifikátů pro jednotlivá hřiště.

 

Nové produkty

Průběžně reagujeme na požadavky trhu, pracujeme na technologických inovacích a připravujeme nový design produktů. Na základě konkrétních požadavků zákazníků připravujeme trávníky doslova "na míru". V takových případech je možné vycházet ze standardních produktů úpravou typu vlákna, barevného provedení, hustoty šití i délky vlákna. Jsme také připraveni vyrobit zcela nový produkt podle požadavků na kvalitu, vlastnosti a cenu trávníku.

 
nahoru